Plugins - Maintenance - Stable (latest release) - en to ru translation catalogue (52 entries)

en: Standard Fonts
ru: Стандартные шрифты

en: Support
ru: Поддержка

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Headline
ru: Заголовок

en: Description
ru: Описание

en: Logo
ru: Логотип

en: Upload Logo
ru: Загрузить логотип

en: Blur intensity
ru: Интенсивность размытия

en: Background blur
ru: Размытие фона

en: Apply a blur
ru: Применить размытие

en: Background image
ru: Фоновое изображение

en: Upload Background
ru: Загрузить фон

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Font color
ru: Цвет шрифта

en: Font family
ru: Семейство шрифтов

en: Website is under construction
ru: Сайт находится в стадии разработки

en: Permission access denied!
ru: Доступ запрещен!

en: User Login
ru: Вход для пользователя

en: Username
ru: Логин

en: Password
ru: Пароль

en: Login
ru: Логин

en: Service temporarily unavailable
ru: Сервис временно недоступен

en: Have any questions?
ru: Есть вопросы?

en: Demo website
ru: Демо-сайт

en: Maintenance mode is on
ru: Режим обслуживания активен

en: General Settings
ru: Основные настройки

en: Pro version
ru: Pro-версия

en: Website will be available soon
ru: Сайт скоро будет доступен

en: Exclude pages
ru: Исключить страницы

en: Fruitful Code projects
ru: Проекты Fruitful Code

en: Footer Text
ru: Текст подвала

en: Select the page to be displayed:
ru: Выберите страницу для отображения:

en: Premium WordPress themes
ru: Premium темы WordPress

en: ANAGLYPH - One page / Multi Page WordPress Theme
ru: ANAGLYPH - Одностраничная / Многостраничная тема WordPress

en: Love.ly - Simple & Elegant WordPress theme
ru: Love.ly - Простая и элегантная тема

en: Admin bar
ru: Панель администратора

en: Zoner - Real Estate WordPress theme
ru: Zoner - тема для сайтов о недвижимости

en: Show admin bar
ru: Показать панель администратора

en: Login On / Off
ru: Вход Вкл / Выкл

note: Description of the plugin/theme
en: Take your website for maintenance away from public view. Use maintenance plugin if your website is in development or you need to change a few things, run an upgrade. Make it only accessible by login and password. Plugin has a options to add a logo, background, headline, message, colors, login, etc. Extended PRO with more features version is available for purchase.
ru: Уберите ваш сайт из публичного просмотра для обслуживания. Используйте плагин если сайт в разработке, надо сменить пару вещей, запустить обновление. Сделайте его доступным только по логину и паролю. ПЛагин может добавить логотип, фон, заголовок, сообщение, цвета, логин итд. ПРО версия доступная для покупки имеет еще больше возможностей.

en: CSS Code
ru: Каскадные таблицы стилей (CSS Code)

en: Google Web Fonts
ru: Веб шрифты Google

en: Not available object.
ru: Недоступный объект.

en: Lost Password
ru: Забыли пароль?

en: Extended functionality
ru: Расширенная функциональность

en: You entered your password are incorrect!
ru: Вы ввели некорректный пароль!

en: You entered your login and password are incorrect!
ru: Вы ввели некорректный логин и пароль!

en: You may find answers to your questions at <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/plugin/maintenance">support forum</a><br>You may  <a target="_blank" href="mailto:mail@fruitfulcode.com?subject=Maintenance plugin">contact us</a> with customization requests and suggestions.<br> Please visit our website to learn about us and our services <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
ru: Вы можете найти ответы на вопросы <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/plugin/maintenance">на форуме поддержки</a><br>Вы можете  <a target="_blank" href="mailto:mail@fruitfulcode.com?subject=Maintenance plugin">написать нам</a> запросы и предложения.<br> Посетите наш сайт, чтобы узнать о нас и наших сервисах <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: Save changes
ru: Сохранить изменения

en: Custom CSS
ru: Произвольный CSS

en: You entered your login are incorrect!
ru: Вы ввели некорректный логин!

en: Purchase <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> version  with extended functionality. %1$s If you like our plugin please <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">rate it</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">leave feedbacks</a>.
ru: Купите <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> версию с расширенной функциональностью. %1$s если вам нравится наш плагин, пожалуйста, <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">оцените его</a>, <a title="оставить отзыв" href="%2$s" target="_blank">оставьте отзыв</a>.
